Pulim – Serdar Ayyıldız feat. Seren Uzun

Pulim, Dj Serdar Ayyıldız’ın düzenlemesi ve Seren Uzun’un sesiyle hayat verdiği yeni şarkıdır. Şarkının sözleri İbrahim Karaca ve müziği Niyazi Koyuncu’ya aittir. Türkü, kemençenin kullanıldığı ilk Türkçe Deep House şarkı olma özelliği taşıyor. Tatlı ve hoş bir ezgi ancak bu kadar güzel değerlendirilebilirdi. Şarkı ilk dakikasından itibaren sizi yüreğinizden yakalayarak alıp götürüyor.

NetD etiketiyle yayınlanan şarkının klibi de youtube’ya yayınlandı. MK Prodüksiyon tarafından hazırlanan klibi Gökhan Özdemir yönetiyor. Klip Rize’nin Pokut ve Sal yaylalarında çekilmiş.

Pulim ne demek?

Puli, Rize ve çevresinde tavuk yavrusuna (civciv) verilen isimdir. pulim  Şarkıda adı geçen puli, birinci tekil kişi takısı alarak bir sevgi sözcüğü olarak kullanılmıştır. Balım, böceğim gibi…

Ben şarkıyı dinlediğimde ezgiyi “oy deniz, karadeniz” gibi algılamıştım. Halbuki şarkı içinde “oy duman, kara duman / oy pulim olma elun” olarak geçiyormuş. 🙂

Gelin bu şarkıyı hep beraber dinleyelim, duygu ve düşüncelerinizi de bizlerle paylaşın.

Pulim Sözleri

Kar yağiyi tepeden
Yel vuruyi kapiden
Gitti de benim pulim
Göremedim tipiden oyy

Oyy duman kara duman
Al beni dağdan aşağaa
Ay buluta girince
Yarin yanına düşür oyy

Gün olur bu da geçer
Biri konar biri göçer
Dalgalan dur yüreğim
Felek de adam seçer oy

Oy pulim olma elun
Kurur kanatınadın gülün
Yürek ne derse desun
Lal olur tatlu dilun.

SEREN UZUN KİMDİR?

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde dünyaya gelen Seren Uzun, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Beşikdüzü’nde tamamlamıştır. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları mezunu olan Uzun, Acun Ilıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye yarışmasına yarışmacı olarak Gökhan’ın takımında yer almıştır.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümü bitirip formasyon eğitimi aldıktan sonra 2 yıl öğretmenlik yapmıştır. Müzik ağır basınca İstanbul’a taşınmıştır.

“Pulim – Serdar Ayyıldız feat. Seren Uzun” için 3 yanıt

  1. drfhcam

    Visitor Rating: 5 Stars

  2. Anonim

    Visitor Rating: 5 Stars

  3. Anonim

    Visitor Rating: 5 Stars

Konuyla İlgili Sorularınız

fatih hakan çam sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et