Hamilelik ve Akupunktur

Geleneksel Çin Tıbbı’nın bir sanatı olarak akupunktur çağlar boyunca uygulanmaktadır. Bu süreçte tecrübe edilmiştir ki, iğneler sizin hamile kalmanıza neden olmaz ancak vücudunuzdaki negatif enerjiyi arındırarak hamile kalma sürecinizde tüm kanalları açar. Yani hamile kalmak için bir başlangıç olabilir. Göreceksiniz ki hem kadın hem de erkekte rastlanan kısırlık sorununun çözümü için yardımcı olacaktır. Günümüzde akupunkturun etkili bir tedavi yöntemi olduğu “batı tıbbı” tarafından da kabul görmektedir. bir çok insan artık “hamile kalabilmek” için bu tedavi yöntemini seçmektedir.

Daha detaylı sorularınızı bana sorabilirisiniz >>>

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar akupunktur yöntemini deniyorlar. Bu yöntem özellikle hamile kalmayı teşvik eden uygulamalarla kombine edildiğinde çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Eğer fallop tüplerinde bir yapışıklık veya hormon yetersizliği gibi nedenlerle hamile kalamadığınız söyleniyorsa AKUPUNKTUR sizin için faydalı bir seçenek olacaktır. Akupunktur sayesinde kadınlar gebe kalmak için kısırlığa karşı savaş açmayı başarırlar. Erkekler de öyle… Sperm sayı ve kalitesini arttırmak için akupunktur uygulaması bulunmaz bir fırsat ve batıda oldukça popüler bir tedavi seçeneği. Uzun süreli ve bitkisel destekli akupunktur uygulamaları sayesinde “böbrek” enerji gücünüz arttırılacak.

Akupunktur tedavisi süresince bedeninizin tümünde bir arınma ve negatiflerden kurtulma hissedeceksiniz. Akupunktur tedavisi ile hastalıkların belirtilerinden ziyade hastalığa neden olan etkinin ortadan kaldırılması sağlanır. Tamam kısırılığı tedavi ettiğimi iddia ediyorum ama aynı zamanda akupunkturun etkisi tüm vücutta hissedilecek ve genel bir iyilik halinin tüm bedenine yansımasını hissedeceksiniz. Çok daha sağlıklı bir bedene sahip olacaksınız. Bu sayede gebelik için atacağınız her adım, her girişim (cinsel beraberlik) hamile kalma şansınızı arttırmış olacak.

Hamilelik Döneminde Akupunktur Uygulanır Mı?

Hamilelik sonrası da uygulanacak akupunktur tedavi yöntemleri vardır. Bu tedavilerle hamilelik döneminde karşılaşabileceğiniz sırt ve bel ağrısını, aşermelerinizi önleyebilir, bebeğiniz için karnınızda rahat bir ortam oluşturabilirsiniz. Enerjinizin düşük olduğu durumlarda da akupunktur sizi gebelik dönemi depresyondan veya kötü düşüncelerden kurtarmak için faydalı olacaktır.

Akupunkturu çocuk isteyen eşler için hem hamilelik öncesi hem de hamilelik sonrası öneriyorum. Elbette herkes için uygulanabilecek bir tedavi değil, ama dikkatli ve titiz bir çalışmayla yüksek başarı elde edildiğine sizler de şahit olacaksınız. Emin olmak için akupunktur tedavisini biraz daha araştırın hatta doktorunuza sorun. Çelişkiye düştüğünüzde yada yardıma ihtiyacınız olduğunda her zaman buradayım. Emin olun, bebeğinizi elinize aldığınızda hiç bu kadar mutlu olmadığınızı anlayacaksınız.

fatih hakan çam sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et