Evinizde daha mutluluk

Eviniz kendinizi rahat hissettiğiniz ve yeniden enerji dolduğunuz bir yerdir. Yuva denmesinin sebebi de belki de kendinizi kuşlar kadar özgür ve mutlu hissettiğiniz yer olmasından kaynaklanıyor. Peki sizce yuvanız sizin ve aileniz için daha iyi ve mutlu bir hale getirilmesi mümkün mü

Şimdi size bunu nasıl başaracağınızı evinizdeki dağınık görüntüyü nasıl ortadan kaldıracağınızı ve evinizine/ofisinizine nasıl daha rahat nefes aldırabileceğini anlatmaya çalışacağım.

Hadi Başlayalım…

Öncelikle önemsemediğiniz ama her zaman gözünüze takılan ve görüntü kirliliği yaratan kullanmadığınız ufak tefek eşyaları gözlerinize yük olmaktan kurtarın. Kenara köşeye sıkışmış terlik, masanın üzerinde her zaman duran anahtarlık, televizyon yanındaki gereksiz kalemler veya kitaplar. Bunları aradığınızda bulabileceğiniz başka bir yere kaldırın. Kapalı bir yerde de muhafaza edebilirsiniz. Her şey yerli yerindeyken kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. anahtarın yerinde olması, okumaya çalıştığınız ama fırsat yaratamadığınız kitabın gözünüzden uzakta olması kafanızı rahatlatacak.

Daha önce kullandığınız ancak artık ihtiyacınız olmayan eşyaların yerinden kalkması veya ihtiyaç duyulan bir başka eşyayla yer değiştirmesi gerekir. Bozuk bir saatin duvarda günde iki kez doğru zamanı göstermesinin bir manası yok. Masadaki renkleri solmuş o sevdiğiniz resmi bir başkasıyla değiştirebilirsiniz. Hiç dinlemediğiniz pikapı artık kaldırmalısınız.

Yuvanıza ilk adımınızı attığınızda sizi bir karışıklık karşılamamalı. Kapı önünde birikmiş ayakkabılar, askısından düşmüş montlar, koridor boyunca yürüyüşü veya hareketi engelleyen malzemelerin varoluşu daha eve girerken enerjinizin akışını olumsuz etkiler.

Yatak odası meselesi

Yatak odası en önemli yaşam alanımızdır. Tüm günün yorgunluğunu burada atıp enerjimizi topladığımız yerdir. Ancak yatak altında depoladığımız eşyalar ne yazık ki odadaki enerji akışımızı kırarak dinlenme esnasında toplayacağımız enrjiyi engellemektedir. (Biyoenerji Nedir) Bu yüzen yatak altında veya yatak odamızda bulunan gereksiz tüm eşyaları farklı bir yerde depolamamız daha uygun olacaktır.

Evde aynaların bulunması iyidir. Ama bunların yanlış yerleştirilmiş olması yine enerji akışında problemlere neden olur. Eğer aynalar özellikle yatağınız veya dağınıklık gibi belirli şeyleri yansıtıyorsa yerlerini değiştirmek gerekir. Aynalar olumlu görüntüler, iç açıcı karışıklığın olmadığı görüntüleri yansıtmalıdırlar. Ve kesinlikle yatak odanızda ayna olmamalıdır. Bir inanışa göre yatak odasındaki ayna, mahremiyeti ortadan kaldırır.

Bir çoğumuzun evinde bitkiler ve çiçekler yetiştirilmektedir. (Evinizin havasını yenileyen bitkiler ile ilgili yazımıza bir göz atın.) Taze çiçekler odaya ve o eve enerji verip mutlu kılarken, bakımını ihmal ettiğimiz veya ilgilenemediğimiz için solan veya ölmüş çiçekler (ve hatta kuruttup sakladığımız çiçekler) ölü enerji yayarlar. Evde fazla tutulmadan bir an önce uzaklaştırılmalıdırlar.

Yaşam alanınızı daha iyi hale getirmek için elinizden geleni yapın. Kırık veya tamire ihtiyaç duyduğunuz eşya veya malzemeniz varsa onu bir anönce tamir edin. Tamir edilemeyecekse uzaklaştırın. Çalışmayan bir şeyi elinizde uzun süre saklamanıza gerek yok

Yine yatak odanızda yatağın duvara bitişik olması ve hatta köşeye sıkıştırılmış olması da enerji akışını engelleyecektir. Mümkünse yatağın duvara temas etmemesi, edecekse de bir kenarının duvara hizalanması gerekir. Daha iyi bir uyku ve dinlenmiş olarak uyanmak için yatağı duvardan uzak tutmak faydalı olacaktır.

Yatağınızın altında depoladığınız eşyaların enerjiyi engelleyeceği gibi yatak üstünde asılı eşyalar da aynı probleme neden olur. Aydınlatma cihazları, vantilatörler dahil yatak üzerinde yerleştirilmiş her türlü malzemeyi farklı bir şekilde yerleştirmenizi öneririz. Zaten yatak odasında elektirkli aletlerin kullanımını mutlaka azaltmamız gerekir. Televizyon, telefon ve bilgisayar gibi cihazların yatak odamıza girmesine müsade etmeyelim. Bu oda eğlenmek için değil, dinlenmemiz için ayrılmış olmalı. Bu değişiklik belki de yaşam şeklimizde pozitif yöndeki en büyük değişiklik olabilir.

Sıcak bir yuva

Evinize enerji dolu yeni bir hava katmaya hazırsanız yukarıda bahsettiğim bir kaç ufak öneriye kulak asın. Yaşam alanınıza yer açın ve evinize pozitif enerji dolmasına müsaade edin. Yuvanızı daha mutlu hale getirmek ve sıcak kılmak sizin elinizde.

Konuyla İlgili Sorularınız

fatih hakan çam sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et