Nihat, Güçlü, Zeki Üçlüsü

Onları tandığımız Alem FM’den 2013 yılında ayrılan Nihat Sırdar, Güçlü Mete ve Zeki Kayahan Coşkun, o tarihten bu yana Show Radyo’da yayınlarına devam ediyorlardı. Ekip haline gelen bu arkadaşlar, bu yıl (2018) Ağustos ayında (iddia: mali sıkıntı) Show Radyo’dan ayrılacaklarını açıklamışlardı. Neticede artık (16.10.2018) yayınlarına ara vermiş durumdalar.

Şu an önlerinde kendi radyolarını kurmak veya Best FM veya Süper FM’e geçmek gibi seçenekleri bulunduğu iddia edilse de ne yapacakları merak konusu…

Zeki Kayahan ÇOŞKUN’un ayrılık mesajı:

“Tekten söyleyeyim… Show Radyo ile olan sözleşmemi bugün feshederek ayrıldım. Oyun arkadaşlarım sizlere diyeceğim şudur: Başka bir radyoda, tekrar görüşmek, eğlenmek üzere… Her sözümüz dudaklarda gülüş oldu, dönmek ihtimali yok artık, o gülüşler düş oldu.”

Kim ne yapıyordu?

[su_note] Zeki Kayahan COŞKUN – Zekirdek & Matrax

Şair, mizah yazarı, yapımcı, radyo ve televizyon programı sunucusu Zeki Kayahan Coşkun 9 Haziran 1978’de İstanbul’da doğdu.

13 yaşından beri radyo programcısı olmak isteyen Çoşkun, bu hayalini 1999 yılında stajyer olarak Alem FM’de çalışmaya başladığında gerçekleştirmiştir.18 Şubat 2002’den beri Matrax adlı radyo programını sunmaktadır. Ayrıca Zekirdek adlı bir radyo programı daha bulunmaktadır.

Nihat Sırdar – Nihat’la Curcuna & Nihat’la Sivrisinek

İstanbul’da doğdu. Makine Ressamı olmak için okudu ama radyocu oldu.

1993 senesinden itibaren 12 yıl Best FM’de, 8 yıl Alem FM’de Nihat’la Curcuna ve Nihat’la Sivrisinek programlarını hazırlayıp sundu. 2013 ekim’inden beri aynı programları Show Radyo’da yapmakta.

Vatan, Takvim ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

2000 yılından beri İyi Uykular Türkiye, Sivrisinek Dedin De Aklıma Geldi ve Bütün Kazlar Toplandık isminde sahne gösterileriyle 1000’den fazla kez sahneye çıktı ve çıkmaya devam ediyor.

Güçlü Mete – Kripto Odası – Sarı Tramvay [/su_note]

Ekibin Ekim ayı başında yeni bir frekansta yayında olacağını Mesut YAR köşe yazısında haber etmiş olsa da

Ekim ayı ortasında olmamaıza rağmen henüz bir haber yok. Ancak Süper FM ile yollarına devam edecekleri bilgisi hızla yayılmakta.

Severek dinlediğimiz bizi düşünmeye sevk eden renkli ve güzel programlar hazırlayan bu ekibi herkes gibi ben de takip ediyorum. Umarım düşüncelerini kısıtlamayacak veya etkilemeyecek bir radyo ile hayatımıza renk katmaya devam ederler. Ben bir şeyler öğrendikçe buradan yazmaya devam edeceğim. Takipte kalın.

Değerlendirme
Sending
User Review
5 (1 vote)

Add a Comment

error: Lütfen emeğe saygı gösterin!!!