kilo

Akupunktur ile Kilo Vermek

Kilo vermenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Verilen kiloların da bir o kadar kolay alındığının farkındayız. Peki kalıcı kilo vermek nasıl mümkün olur? Kiloyu verdikten sonra almamak mümkün mü? Akupunktur işe yarar mı? Bu yazımızda bilgi vereceğim.

Merhaba, ben Dr. Fatih Hakan ÇAM. Akupunktur uzmanıyım. Tıp fakültesi sonrası Sağlık bakanlığı tarafından verilen Akupunktur eğitimini alarak yaklaşık 5 yıldır akupunktur ve diğer tamamlayıcı tıp uygulamaları yapmaktayım.

Kilo Vermek

Fazla kilolar günümüzün en büyük sorunlarından biridir. Yediğimiz besinlerin vücudumuzda birikmesiyle oluşan bu yağ dokusundan kurtulmak da bir o kadar başa beladır. Sadece spor yaparak veya sadece diyetle bu işin mümkün olmadığının farkındayız. Kilo vermek için aslında sorunun temeli olan ve kilo almaya neden olan bozulmuş beslenme sürecinin tamir edilmesi gerektiğine inanıyorum.

kilo vermek

Bozulmuş beslenme sürecini tamir etmek sizin hem kalıcı olarak kilo vermenizi sağlayacak hem de daha sağlıklı beslenmenizi sağlayarak bir takım hastalıklardan korumanıza yardımcı olacak. Bunu tamir ederken bir yandan diyetinize ve hareketinize de devam etmeniz gerekiyor.

Akupunktur Nasıl Çalışır?

Akupunktur, bir enerji düzenleme tedavisidir. Vücudumuz etrafında dolaşan ve bizi dengede tutan enerjinin “tıkanması” bizim hayat standartımızı düşürür. Bu tıkanan noktaların bulunarak açılması ve enerjinin vücudumuzda dengeli şekilde dönmesi gerekir.

Tıkanıklık, insanlarda yeme bozukluğundan tutun da hormonal, fizyolojik veya psikolojik bir takım sorunlara neden olabilir. Bu sorunlarfarklı kişilerde farklı şekilde ortaya çıkar. Kilo da bu belirtilerden biri olabilir.

Akupunktur ile sağlanacak enerji dengesi size sağlıklı bir beslenme düzeni kazandıracak. Bu öğreti, akupunktur tedavi sürecinde aklınıza ve bedeninize tam olarak oturduğunda artık neyi nasıl ve ne zaman yemeniz gerektiğini kanıksamış olacaksınız. Daha fazla yemek istemeyeceksiniz. Sağlıklıksız olan besinlerden ister istemez uzaklaşacaksınız. Sizi neyin iyi yaacağını hissedeceksiniz.

Akupunktur Tedavisi

Birer gün arayla 3 gün üst üste genel vücut akupunkturu uygulanır. 4ncü seansta dengelenip sağlanmışsa haftalık olarak uygulanacak kulak akupunkturuna geçilir. Bu akupunktur hedeflenen kiloya ulaşana kadar sürdürülür. Hedefe ulaşıldığında akupunktur sıkılığı azaltılarak tamamen kesilir ve böylece akupunktura ihtiyaç kalmadan beslenme, hareket ve diyet devam eder.

Daha fazla bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir